סקרי גז קרקע

סקר גז קרקע נדרש בעת חקירת אתר החשוד בזיהום של חומרים אורגאניים נדיפים. מטרתו של סקר גז הקרקע הינה בחינת תא השטח באופן תלת ממדי ע"י דיגום הפאזה הגאזית שבין גרגרי הקרקע. הסקר מבוצע על בסיס המידע שנאסף בסקר ההיסטורי ועל בסיס הנחיות המשרד להגנת הסביבה. סקר גז קרקע יכול להתבצע באופן פאסיבי או אקטיבי ובמגוון טכנולוגיות.

>>לצפייה בסקרי גז קרקע שבוצעו ע"י Envirotech לחץ כאן
>>בדיקת קרקעות מזוהמות – לחצו כאן למידע נוסף

סקר גז קרקע פאסיבי מתבצע בעיקר באתרים החשודים בזיהום של חומרים בעלי נדיפות נמוכה יחסית ובשטחים גדולים. טכנולוגיה זו מבוססת על קידוח צר קוטר בעומקים משתנים (בהתאם לצורך באותו האתר). בקצה הקידוח, בעומק הנדרש, ממוקם סופחן ייעודי. לאחר כ-14 יום מוצא הסופחן מן הקרקע ומועבר למעבדה האנליטית.

סקר גז קרקע אקטיבי מתבצע בעיקר באתרים החשודים בזיהום של חומרים בעלי נדיפות בינונית ומעלה ובשטחים קטנים עד בינוניים. טכנולוגיה זו מבוססת על יצירת בארות בקוטר צר זמניות או קבועות. מהבארות מתבצעת שאיבה מבוקרת בספיקה נמוכה של גז הקרקע אל מיכלים ייעודיים. לאחר סיום שאיבת הגז מועברים המיכלים למעבדה האנליטית. יש לציין כי שיטה זו הינה בלעדית לצורך בדיקת סיכון חדירת גזים רעילים למבנים קיימים או בעת בניית מתחמי נדל"ן.

לאחר קבלת התוצאות מהמעבדות האנליטיות מתבצעת הערכה כמותית ואיכותית לגבי אופן המשך הטיפול בממצאים. תוצאות סקר גז הקרקע מתקבלות כגרף דו מימדי הממחיש את מוקדי הזיהום בגז הקרקע, גרף זה מהווה את הבסיס לתכנית קידוחי הקרקע בהמשך.

אנו ב- Envirotech מציעים ללקוחותינו את מגוון הטכנולוגיות הזמינות הקיימות ומתאימים את השיטה המתאימה ביותר לכל פרויקט.

>>למידע נוסף אודות ייעוץ סביבתי לחץ כאן

השאירו פרטים